• The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Love Hard

    ★½

  • Encanto

    ★★★

  • King Richard

    ★★½

  • Untold: Crimes & Penalties

    ★★½

  • Vacation Friends

    ★★★

  • He's All That

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Good on Paper

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Plan B

    ★★★½

  • F9

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★½

  • Allen v. Farrow

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ½

  • The Little Things

  • WandaVision

    ★★½

  • Tiger

    ★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★½

  • Behind The Try: A Try Guys Documentary

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★½

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • 537 Votes

    ½

  • Freaky

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Nomadland

    ★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Love, Guaranteed

    ★½

  • Tenet

    ★★★★

  • An American Pickle

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★½

  • Desperados

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Long Gone Summer

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • The Wrong Missy

    ★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Esther

    ★★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★

  • The Skywalker Legacy

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Broken Bird

    ★★★★★

  • Grevillea

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★