Bradley has logged 617 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Inception

Inception

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Behind The Try: A Try Guys Documentary

Behind The Try: A Try Guys Documentary

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Awful Truth

The Awful Truth

1937
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The American President

The American President

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Father of the Bride

Father of the Bride

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
You're Next

You're Next

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
537 Votes

537 Votes

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
27
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mother

Mother

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Trouble in Paradise

Trouble in Paradise

1932
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Bad and the Beautiful

The Bad and the Beautiful

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Network

Network

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Love, Guaranteed

Love, Guaranteed

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Margin Call

Margin Call

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Predator

Predator

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Village

The Village

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
Read the review Edit this entry