• Charlie's Angels

    ★★★

  • Lady and the Tramp

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★

  • Wonder Woman: Bloodlines

    ★★½

  • Gemini Man

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • 3 from Hell

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Faces

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★½

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★★½

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★★

  • Teen Titans Go! vs. Teen Titans

    ★★★★

  • Scooby-Doo! Return to Zombie Island

    ★★★★

  • Batman: Hush

    ★½

  • Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★½

  • Pokémon: Mewtwo Strikes Back - Evolution

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★½

  • ZZ Top: That Little Ol' Band From Texas

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • Brightburn

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • In Search of Darkness: A Journey Into Iconic '80s Horror

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • The Dirt

    ★★★½

  • Spider-Ham: Caught in a Ham

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Us

    ★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Dumbo

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★★

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★★

  • Ray Romano: Right Here, Around the Corner

    ★★★½

  • The Wandering Earth

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★★