• Fighting with My Family

    ★★★★

  • The Report

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★

  • Apollo 11

    ★★★★★

  • Memory: The Origins of Alien

    ★★★★

  • Reign of the Supermen

    ★★★★

  • Glass

    ★★★★½

  • Leprechaun Returns

    ★★★½

  • Vice

    ★★★★½

  • The Mule

    ★★★★½

  • Pooka!

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Creed II

    ★★★★

  • Andy the Talking Hedgehog

    ½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • The Head Hunter

    ★★★★½

  • Venom

  • Hell Fest

    ★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★½

  • Overlord

    ★★★★

  • Once Upon a Deadpool

    ★★★

  • Hold the Dark

    ★★

  • Green Book

    ★★★★

  • Slice

    ★★★½

  • High Life

    ★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★

  • Driven

    ★★★★

  • Widows

    ★★

  • Halloween

    ★★★★½

  • Shadow

    ★★★★

  • Peppermint

    ★★★

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★★★

  • The Predator

    ★★★

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★½

  • The Nun

    ★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • Destroyer

    ★★★★½

  • The Old Man & the Gun

    ★★★★

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★½

  • Roma

    ★★

  • The Last Sharknado: It's About Time

    ★½

  • Slender Man

    ★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Wolfman's Got Nards

    ★★★★

  • The Meg

    ★★★½

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★★

  • The Death of Superman

    ★★★★

  • Pokémon the Movie: The Power of Us

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Action Point

    ★★★

  • The Man Who Killed Don Quixote

    ★★★★

  • Hotel Artemis

    ★★

  • Gotti

    ½

  • The House That Jack Built

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Ash Is Purest White

    ★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★