Jacob has logged 13 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Color Purple

The Color Purple

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
2012

2012

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Anacondas: The Hunt for the Blood Orchid

Anacondas: The Hunt for the Blood Orchid

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The War Game

The War Game

1966
×
Read the review Edit this entry