• Coco

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Only the Brave

    ★★★½

  • The Ritual

    ★★★

  • mother!

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • Transformers: The Last Knight

    ★★

  • Despicable Me 3

    ★★

  • Cars 3

    ★★½

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • The Fate of the Furious

    ★★★

  • Face Lift

  • A Cure for Wellness

    ★★

  • Silence

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Better Watch Out

    ★★

  • Jackie

    ★★★

  • Free Fire

    ★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • Suicide Squad

    ★★

  • Maudie

    ★★★★½

  • Finding Dory

    ★★★

  • The Red Turtle

    ★★★★

  • Train to Busan

    ★★★

  • The Wailing

    ★★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★½

  • Allegiant

    ★★

  • Dou kyu sei – Classmates

    ★★★

  • Under the Shadow

    ★★★

  • The Revenant

    ★★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★½

  • Krampus

    ★★½

  • The Night Before

    ★★★

  • The Big Short

    ★★★½

  • The Good Dinosaur

    ★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★

  • Shark Lake

    ½

  • Bone Tomahawk

    ★★★★½

  • Beasts of No Nation

    ★★★★½

  • Fantastic Four

    ★½

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★★

  • Ant-Man

    ★★★

  • Terminator Genisys

    ★★

  • Inside Out

    ★★★½

  • Jurassic World

    ★★

  • Sicario

    ★★★★½

  • Green Room

    ★★★★

  • Spy

    ★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • Dragon Ball Z: Resurrection 'F'

    ★★★

  • Furious 7

    ★★★

  • Insurgent

    ★★★

  • Mr. Bean: Funeral

  • The Invitation

    ★★★½

  • Knight of Cups

    ★★★★½

  • The Witch

    ★★★★

  • Night at the Museum: Secret of the Tomb

    ★★½

  • Black Sea

    ★★★★½

  • Paddington

    ★★★

  • Dumb and Dumber To

    ★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★½

  • A Most Violent Year

    ★★★★

  • Fury

    ★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • The Theory of Everything

    ★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★