• Bill & Ted's Bogus Journey

    ★★★½

  • Little Monsters

    ★★★½

  • Clue

    ★★★

  • Bill & Ted's Excellent Adventure

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Twelve Monkeys

    ★★★½

  • Mrs. America

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★½

  • Unhinged

    ★½

  • Sexy Beast

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Prestige

    ★★★★½

  • Being John Malkovich

    ★★★★

  • Jack Reacher: Never Go Back

    ★★½

  • Capone

    ★½