• The Guard

    ★★★½

  • Galaxy Quest

    ★★★★

  • Trolls World Tour

    ★★½

  • The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

    ★★★★½

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Hell or High Water

    ★★★★

  • The Invitation

    ★★★

  • Seven Psychopaths

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★½

  • The Cat in the Hat

  • Bumblebee

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★★

  • 127 Hours

    ★★★★

  • Heat

    ★★★★★

  • Kung Fu Panda 2

    ★★★★½

  • Fargo

    ★★★★½