TheRightOpinion has rated 16 films ★★★★★ .

  • The Good, the Bad and the Ugly

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Heat

    ★★★★★

  • The Shawshank Redemption

    ★★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • Black Swan

    ★★★★★

  • The Iron Giant

    ★★★★★

  • The Election Battle Part 2

    ★★★★★

  • The Lion King

    ★★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Lord of the Rings: The Two Towers

    ★★★★★

  • The Wizard of Oz

    ★★★★★

  • There Will Be Blood

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • Hot Fuzz

    ★★★★★