Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
White Material

White Material

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
In the Aisles

In the Aisles

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Whatever Works

Whatever Works

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mon Oncle

Mon Oncle

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Constantine

Constantine

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Nacho Libre

Nacho Libre

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pauline at the Beach

Pauline at the Beach

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
50/50

50/50

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Backdraft

Backdraft

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sicily!

Sicily!

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sacro GRA

Sacro GRA

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Death Doesn't Exist, and Love Doesn't Either

Death Doesn't Exist, and Love Doesn't Either

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
m

m

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Good Day

A Good Day

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Reprise

Reprise

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry