• Maniac

  • mid90s

    ★★★½

  • The Young Fan

  • White Boy Rick

    ★★★

  • First Man

  • Roma

    ★★★½

  • Flavors of Youth

  • Calibre

  • Burning

  • Dogman

    ★★★½

  • Under the Silver Lake

  • BlacKkKlansman

  • Climax

    ★★★★

  • El Angel

  • Evil Genius

  • Cold War

    ★★★★★

  • Loro 1

    ★★

  • Bao

  • Prospect

  • A Quiet Place

  • Utøya: July 22

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★★

  • Annihilation

  • Monster

  • Hereditary

    ★★★½

  • Shirkers

    ★★★½

  • Mud

  • Sorry to Bother You

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

  • Blindspotting

    ★★★½

  • The Post

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Coco

  • The Snowman

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • Blade Runner: Black Out 2022

    ★★★½

  • 1922

  • Outside In

    ★★★

  • The Ritual

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Lady Bird

  • The Shape of Water

  • Dunkirk

  • Shimmer Lake

  • Good Time

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★

  • How to Talk to Girls at Parties

  • Okja

    ★★

  • Closeness

    ★★★

  • It Comes at Night

  • Baby Driver

  • Lucky

    ★★★★

  • Song to Song

  • Super Dark Times

  • Get Out

  • Bad Day for the Cut

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★½

  • The Discovery

    ★★★

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

  • A Cure for Wellness

  • Silence

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

  • Black Mirror: Men Against Fire

  • Black Mirror: Hated in the Nation

  • Black Mirror: Playtest

  • Black Mirror: Nosedive

  • Black Mirror: San Junipero

  • 20th Century Women

    ★★★½