Oliver has logged 13 entries for films during February 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jack Ryan: Shadow Recruit

Jack Ryan: Shadow Recruit

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★½
Edit this entry  
21
Das Traumhotel: Dubai - Abu Dhabi

Das Traumhotel: Dubai - Abu Dhabi

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Last Vegas

Last Vegas

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Doom

Doom

2005
×
Read the review Edit this entry  
13
Non-Stop

Non-Stop

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Das Traumhotel: Indien

Das Traumhotel: Indien

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Das Traumhotel: Seychellen

Das Traumhotel: Seychellen

2006
×
½
Edit this entry  
06
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Das Traumhotel: Zauber von Bali

Das Traumhotel: Zauber von Bali

2005
×
½
Edit this entry  
04
Angel Heart

Angel Heart

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry