• Rocketman

    ★★★

  • Les Misérables

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Someone Great

    ★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Kevin Hart: Irresponsible

  • Shazam!

    ★★★½

  • Pet Sematary

  • Us

    ★★★★½

  • Good Boys

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Leaving Neverland

    ★★★★½

  • Varda by Agnès

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★½

  • What Men Want

    ★★★

  • Luce

    ★★★★½

  • Little Monsters

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • The Lodge

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Vice

    ★★★

  • RuPaul's Drag Race Holi-slay Spectacular

    ½

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★½

  • Instant Family

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Night School

    ★★½

  • Nappily Ever After

    ★★★½

  • The Perfection

    ★★★

  • In Fabric

    ★★★

  • Green Book

    ★½

  • High Life

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★½

  • Greta

    ★★★

  • The Nightingale

    ★★★★★

  • Vox Lux

    ★★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★★½

  • Free Solo

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • First Man

    ★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • The Meg

    ★★★½

  • Final Offer

  • Cam

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★½

  • Sharp Objects

    ★★★★½

  • Tau

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★