• Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★

  • Set It Up

    ★★★★

  • Day Out

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Whack World

    ★★★★★

  • Knife+Heart

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • The Kissing Booth

    ★★½

  • Border

    ★★★★½

  • Cold War

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • The American Meme

    ★★½

  • Dirty Computer

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • McQueen

    ★★★★½

  • Bao

    ★★★½

  • I Feel Pretty

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★★

  • Upgrade

    ★★★½

  • Blockers

    ★★★★★

  • The Breaker Upperers

    ★★★

  • Support the Girls

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Game Night

    ★★★½

  • Unsane

    ★★★★½

  • Team Darryl

  • Love, Simon

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Souls of Totality

    ★★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Tully

    ★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★

  • Assassination Nation

    ★★★★★

  • Minding the Gap

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Matangi / Maya / M.I.A.

    ★★★★½

  • Piercing

    ★★★

  • Leave No Trace

    ★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • The Tale

    ★★★★½

  • Three Identical Strangers

    ★★★★½

  • The Game Changers

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Mandy

    ★★★★½

  • American Animals

    ★★★½

  • Searching

    ★★★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★½

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★½

  • All the Money in the World

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • The Greatest Showman

  • Spookers

    ★★★½

  • Jack Whitehall: At Large

    ★★★

  • Microhabitat

    ★★★★★

  • The Babysitter

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★★½

  • Creep 2

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Flatliners

    ★★½

  • Cult of Chucky