• Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Perfect Blue

    ★★★★★

  • Monster

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Angst

    ★★★★

  • Red Dragon

    ★★½

  • The High Note

    ★★★★

  • The Princess Diaries

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • The Perfume of the Lady in Black

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★

  • Vicky Cristina Barcelona

    ★★★

  • 13 Going on 30

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Ransom

    ★★★½

  • Instant Family

    ★★★