Trevor has logged 56 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Paranoia Agent

Paranoia Agent

2004
×
Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Alien³

Alien³

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Mask

The Mask

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Japan Sinks: 2020

Japan Sinks: 2020

2020
×
Edit this entry  
07
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Tatami Galaxy

The Tatami Galaxy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Frank Herbert's Dune

Frank Herbert's Dune

2000
×
Read the review Edit this entry  
26
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mandy

Mandy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
★★★
Edit this entry  
04
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cats

Cats

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry