Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Love Liza

Love Liza

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Catfish

Catfish

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Someone to Run With

Someone to Run With

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
Edit this entry  
21
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Saint Clara

Saint Clara

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Yona

Yona

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Skin Deep

Skin Deep

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Saving Shuli

Saving Shuli

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
Read the review Edit this entry  
16
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Incitement

Incitement

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
F9

F9

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Big Bad Wolves

Big Bad Wolves

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Four by Four

Four by Four

2016
×
Read the review Edit this entry  
04
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Women's Balcony

The Women's Balcony

2016
×
Read the review Edit this entry  
02
A Matter of Size

A Matter of Size

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Numb

Numb

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Made in Israel

Made in Israel

2001
×
Read the review Edit this entry  
29
Jennifer Aniston: More Than Friends

Jennifer Aniston: More Than Friends

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
Read the review Edit this entry  
17
Travis Scott: Look Mom I Can Fly

Travis Scott: Look Mom I Can Fly

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Ibiza

Ibiza

2015
×
Read the review Edit this entry  
16
Maktub

Maktub

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mossad

Mossad

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sleep

Sleep

2016
×
Read the review Edit this entry  
30
The Closed Notebook

The Closed Notebook

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Exchange

The Exchange

2011
×
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Men Against Fire

Black Mirror: Men Against Fire

2016
×
Read the review Edit this entry  
27
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
The Present

The Present

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Waltz with Bashir

Waltz with Bashir

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Foxtrot

Foxtrot

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry