• Squid Game

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Stuck Apart

    ★★★

  • Death to 2020

    ★★½

  • Leyla Everlasting

    ½

  • Kevin Hart: Zero F**ks Given

  • Ethos

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★★

  • One-Way to Tomorrow

    ★★

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

    ★★½

  • 365 Days

    ½

  • Sisters-In-Law at War

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • The Way We Are

    ★★★

  • Nabıcaz Be Kamil

  • Osmanlı Torunu

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Pocket Hercules: Naim Suleymanoglu

    ★★½

  • You've Got Murder

    ★★½

  • Comidark Films: The Getaway

    ★½

  • Karakomik Filmler

    ★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Someone, Somewhere

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Queen Lear

    ★★

  • Kesinlikle Bir Şeyler Oldu

  • Nimic

  • A Rainy Day in New York

    ★★★½

  • Komünist Başkan

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Dedim Dedim İnanmadınız

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Esenler Otogar: Alt Kat

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Matthias & Maxime

    ★★½

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • La Belle Époque

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Lux Æterna

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Our Planet

    ★★★★½

  • Penguins

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • Love, Death & Robots: Three Robots

  • Love, Death & Robots: The Witness

  • Love, Death & Robots: Suits

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over