Bartucan has logged 27 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★½
Edit this entry  
28
Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Eric Andre: Legalize Everything

Eric Andre: Legalize Everything

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

2020
×
★★½
Edit this entry  
24
The Way We Are

The Way We Are

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
I Am Not an Easy Man

I Am Not an Easy Man

2018
×
★★½
Edit this entry  
24
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Vicky Cristina Barcelona

Vicky Cristina Barcelona

2008
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Clink of Ice

The Clink of Ice

2010
×
★★★
Edit this entry  
18
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★
Edit this entry  
16
Love

Love

2015
×
★★
Edit this entry  
16
Queen Lear

Queen Lear

2019
×
★★
Edit this entry  
16
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★★
Edit this entry  
16
10 to 11

10 to 11

2009
×
★★★
Edit this entry  
15
Watchtower

Watchtower

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Artist

The Artist

2011
×
★★★½
Edit this entry  
11
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★
Edit this entry  
11
Chappie

Chappie

2015
×
★★½
Edit this entry  
11
Ida

Ida

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Martian Land

Martian Land

2015
×
½
Edit this entry  
10
365 Days

365 Days

2020
×
½
Edit this entry  
10
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
My Night at Maud's

My Night at Maud's

1969
×
★★★★
Edit this entry  
03
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★★
Edit this entry  
01
Bad Seeds

Bad Seeds

2018
×
★★★½
Edit this entry