• Kate

    ★★½

  • Beckett

    ★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Jolt

    ★★½

  • Oxygen

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Below Zero

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Outside the Wire

    ★★

  • The Dig

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • The Prom

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Horizon Line

    ★½

  • Holidate

    ★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Over the Moon

    ★★★

  • Run

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Antebellum

    ★★

  • The War with Grandpa

    ★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Project Power

    ★★½

  • The Tax Collector

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Unhinged

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Ava

    ★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • #Alive

    ★★★

  • Greyhound

    ★★★

  • The Rental

    ★★½

  • You Should Have Left

    ★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Becky

    ★★½

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Scoob!

    ★½

  • The Wrong Missy

  • Capone

  • The Half of It

    ★★½

  • Dangerous Lies

  • Defending Jacob

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★

  • Sputnik

    ★★★

  • The Willoughbys

    ★★★

  • Love Wedding Repeat

    ★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • Mulan

    ★★

  • Spenser Confidential

    ★★½

  • The Hater

    ★★★½

  • Bloodshot

    ★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • Escape from Pretoria

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Brahms: The Boy II

    ½

  • Emma.

    ★★★

  • The Call of the Wild

    ★★½