• Army of Thieves

    ★★

  • Eternals

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Souvenir Part II

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • In the Earth

    ★★½

  • CODA

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • The Little Things

    ★★

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Earwig and the Witch

    ★½

  • Totally Under Control

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★½

  • South Park: The Pandemic Special

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Undine

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½