Thomas has logged 80 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★
Edit this entry  
07
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Edit this entry  
30
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Souvenir Part II

The Souvenir Part II

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★½
Edit this entry  
21
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
Read the review Edit this entry  
15
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
Edit this entry  
09
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Undine

Undine

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Earwig and the Witch

Earwig and the Witch

2020
×
★½
Edit this entry  
05
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★
Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Witcher: Nightmare of the Wolf

The Witcher: Nightmare of the Wolf

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Untold: Malice at the Palace

Untold: Malice at the Palace

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
The Outpost

The Outpost

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★½
Edit this entry  
02
Field of Dreams

Field of Dreams

1989
×
★★★★
Edit this entry  
28
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry