• Coming 2 America

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★★

  • Extraction

    ★★★★

  • Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • Tiffany Haddish: Black Mitzvah

    ★★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Radioactive

  • The Two Popes

    ★★★★★

  • Joker

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★

  • Us

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Lorena

    ★★★★★

  • Kevin Hart's Guide to Black History

    ★★★★

  • Kitbull

    ★★★★★

  • Glass

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Holmes & Watson

    ★★½

  • Vice

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mortal Engines

    ★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • On the Basis of Sex

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • ReMastered: Who Shot the Sheriff

    ★★★★

  • Venom

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★

  • Quincy

    ★★★★

  • Echo in the Canyon

    ★★★

  • Green Book

    ★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★

  • A Star Is Born

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • First Man

    ★★

  • The Meg

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • The Looming Tower

    ★★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Black Mirror: USS Callister

  • Bright

  • The Post

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★