• Bridesmaids

    ★★★½

  • The Road to El Dorado

    ★★★

  • Memento

    ★★★★

  • Repo Man

    ★★★

  • Ex Machina

    ★★★½

  • Paris, Texas

    ★★★½

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • The Big Lebowski

    ★★★★

  • Expedition Happiness

    ★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Top Gun

    ★★★★

  • Dogwashers

    ★★½

  • There Will Be Blood

    ★★★★½

  • Initial D

    ★★★

  • Father of the Year

    ★★★

  • One of Us

    ★★★★

  • Amazona

    ★★★