• Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Eternals

    ★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • The Humans

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Belfast

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Luca

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Moxie

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Together Together

    ★★★

  • Passing

    ★★★★

  • CODA

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • Burrow

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • The Prom

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • A Concerto Is a Conversation

  • Two Distant Strangers

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Hunger Ward

  • Hillbilly Elegy

    ½

  • Mank

    ★★½

  • Holidate

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • I'm Your Woman

    ★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Opera

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Supernova

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Ammonite

    ★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Beans

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • The Letter Room

  • The King of Staten Island

    ★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

  • Little Fires Everywhere

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Mulan