Those has logged 36 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mad Monster Party?

Mad Monster Party?

1967
×
Edit this entry  
31
Dracula

Dracula

1992
×
★★½
Edit this entry  
30
The Pit and the Pendulum

The Pit and the Pendulum

1961
×
★★★
Edit this entry  
30
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
29
This Night I'll Possess Your Corpse

This Night I'll Possess Your Corpse

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Frankenhooker

Frankenhooker

1990
×
★★★½
Edit this entry  
26
Salomé

Salomé

1922
×
★★★½
Edit this entry  
25
Ganja & Hess

Ganja & Hess

1973
×
★★★★
Edit this entry  
25
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Burning Hell

The Burning Hell

1974
×
Edit this entry  
23
Lady Terminator

Lady Terminator

1989
×
★★★
Edit this entry  
23
Deadly Daycare

Deadly Daycare

2014
×
Edit this entry  
22
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
The Bloodettes

The Bloodettes

2005
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Last Days of Disco

The Last Days of Disco

1998
×
★★★★
Edit this entry  
20
I Married a Monster from Outer Space

I Married a Monster from Outer Space

1958
×
★★★
Edit this entry  
19
At Midnight I'll Take Your Soul

At Midnight I'll Take Your Soul

1964
×
★★★½
Edit this entry  
17
Lips of Blood

Lips of Blood

1975
×
★★★
Edit this entry  
16
The Incredible Shrinking Man

The Incredible Shrinking Man

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Mommy's Secret

Mommy's Secret

2016
×
Edit this entry  
16
Twins of Evil

Twins of Evil

1971
×
★★★½
Edit this entry  
14
Hallucinations

Hallucinations

1986
×
Edit this entry  
14
Mothra vs. Godzilla

Mothra vs. Godzilla

1964
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Testament of Dr. Mabuse

The Testament of Dr. Mabuse

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hill and the Hole

The Hill and the Hole

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★½
Edit this entry  
09
World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

2020
×
Edit this entry  
08
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
Dracula's Daughter

Dracula's Daughter

1936
×
★★★
Edit this entry  
06
Zero for Conduct

Zero for Conduct

1933
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Dementia

Dementia

1955
×
★★★★
Edit this entry  
04
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Maciste in Hell

Maciste in Hell

1925
×
★★★
Edit this entry  
01
VHYes

VHYes

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★½
Edit this entry