• The Green Ray

  • Inspired to Kill

  • Sidelined

  • Man in Ceiling

  • Bad Twin

  • The Wrong House

  • Revolting Rhymes

  • Sense8: Happy F*cking New Year

    ★★★★

  • Double Mommy

  • A Husband for Christmas

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★½

  • Joe Pera Helps You Find the Perfect Christmas Tree

  • Born in a Void

  • Hi Stranger

  • Gilmore Girls: A Year in the Life

    ★★★

  • The Young Pope

  • Black

  • HyperNormalisation

    ★★★★

  • Ode to Seekers 2012

  • I Am Here

  • Stalked by My Mother

  • Bad Black

    ★★★★

  • Mind Frame

  • Your Mother and I

  • Justin Timberlake + The Tennessee Kids

    ★★★

  • Jackie

    ★★

  • I Am Not Your Negro

    ★★★½

  • Stalked by My Doctor: The Return

  • The Last Time

  • Dawson City: Frozen Time

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★½

  • Ayny

  • Arrival

    ★★★½

  • Nocturama

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★

  • Team Thor

  • The Human Surge

    ★★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★

  • Attack on Nyege Nyege Island

  • For the Plasma

    ★★★½

  • Death Metal

  • Lemonade Served Bitter Sweet

  • The Was

  • Your Name.

    ★★★★

  • Le Clitoris

  • Lost in Time

  • Muscle

  • Piper

  • Mulchtown

  • Roger Ballen's Theatre of Apparitions

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★½

  • Gimme Danger

    ★★★½

  • Limbo

  • HYPER-REALITY

  • The Handmaiden

    ★★★★

  • Toni Erdmann

    ★★★★

  • Aida's Secrets

    ★★★

  • Fraud

    ★★★½

  • Seances

  • Lemonade

    ★★★½

  • Summer's Puke is Winter's Delight

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • colormans

  • M.O.P.Z.

  • Bulletin

  • Joe Pera Talks You to Sleep

  • Commodification

  • This House Has People in It

  • Don't Think Twice

    ★★★

  • Whiskey Tango Foxtrot

    ★★½

  • Everybody Dies!

  • A Quiet Passion

    ★★★★