• Donald Trump's The Art of the Deal: The Movie

    ★★★

  • The Mermaid

    ★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★½

  • We Are the Flesh

    ★★★½

  • The Love Witch

    ★★★★

  • Hotaru

  • Cameraperson

    ★★★★

  • Pre Vis Action

  • Bob Dylan Hates Me

  • Sing Street

    ★★★

  • Certain Women

    ★★★★½

  • Tickled

    ★★★½

  • Weiner

    ★★★½

  • Love & Friendship

    ★★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • Nuts!

    ★★★½

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★½

  • Swiss Army Man

    ★★★★

  • Six god alphabet Peter

  • The Wrong Car

  • Two Guitars

  • Eyes

  • Treasure Hunter

  • A Rough History (of the destruction of fingerprints)

  • Mommy's Secret

  • Film Title Poem

  • Star Soup

  • Stalked by My Doctor

  • The Lure

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Chi-Raq

    ★★★½

  • Nomad's Land

  • Creed

    ★★★★

  • The Night Before

  • Adventure Time: Stakes

  • The Big Short

    ★★★

  • April and the Extraordinary World

    ★★★

  • Don't tell Mom

  • Cyber Case

  • Spectre

    ★★★

  • Bridge of Spies

    ★★★

  • Junun

    ★★★½

  • Mad Ladders

  • Review

  • Sanjay's Super Team

  • Weird Simpsons VHS

  • Evolution

    ★★★½

  • High-Rise

    ★★½

  • Sunset Song

    ★★★½

  • The Whispering Star

    ★★★★½

  • Baby Bump

    ★★★½

  • The Fits

    ★★★½

  • Anomalisa

    ★★★★

  • Show Me a Hero

  • Seth

  • Right Now, Wrong Then

    ★★★★

  • Kaili Blues

    ★★★½

  • Cosmos

    ★★★½

  • Hunter

  • Auroras

  • Bridget Everett: Gynecological Wonder

  • 7 Days in Hell

    ★★★★

  • Tikkun

    ★★

  • Noisedive

  • The Lobster

    ★★★★

  • Ted 2

  • A Deadly Adoption

    ★★★★

  • Once a Chicken

  • Conscious Decisions

  • [...] craving for narrative

  • Double Daddy