• Noisedive

  • The Lobster

    ★★★★

  • Ted 2

  • A Deadly Adoption

    ★★★★

  • Once a Chicken

  • Conscious Decisions

  • [...] craving for narrative

  • Double Daddy

  • Inside Out

    ★★★½

  • The Exquisite Corpus

  • The Assassin

    ★★★

  • Mustang

    ★★★½

  • Sicario

    ★★★½

  • Cemetery of Splendor

    ★★★½

  • Green Room

    ★★★½

  • Carol

    ★★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • An Object at Rest

  • The Vanity Tables of Douglas Sirk

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★★

  • Nostradamus

  • Stryka

  • American Reflexxx

  • Stalked by My Neighbor

  • Trainwreck

    ★★★

  • Night Vision

  • Uncle Kent 2

    ★★★

  • Saturday Night Live: 40th Anniversary Special

  • The Blue Hour

    ★★★

  • The Club

    ★★½

  • Knight of Cups

    ★★½

  • Taxi

    ★★★★

  • Jupiter Ascending

    ★★★

  • Field Niggas

  • The Forbidden Room

    ★★★★

  • Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

    ★★★½

  • Mistress America

    ★★★★

  • Cobain: Montage of Heck

    ★★★★

  • The Little Deputy

  • The Witch

    ★★★★

  • Tangerine

    ★★★★

  • The End of the Tour

    ★★★½

  • Sound of a Million Insects, Light of a Thousand Stars

  • World of Tomorrow

    ★★★★½

  • Bridge

  • In the Future, They Ate from the Finest Porcelain

  • Half & Half

  • Master Blaster

  • Lines of the Hand

  • Welcome to My Life

  • Nanny Cam

  • How the 'Dook Stole Christmas

  • Unedited Footage of a Bear

  • Ex Machina

    ★★★½

  • Jauja

    ★★★½

  • Comedy Central's All-Star Non-Denominational Christmas Special

  • Book of Christ

  • Paddington

    ★★★★

  • Hello Ladies: The Movie

  • Smart Pipe

  • Selma

    ★★★½

  • American Sniper

    ★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★

  • Interesting Ball

  • Over the Garden Wall

    ★★★★★

  • Too Many Cooks

  • The History of Time Travel

    ★★★

  • Deadly Daycare

  • Ambition

  • Seventh Grade

  • Wild Canaries

    ★★★

  • John Wick

    ★★★½