• Godmonster of Indian Flats

    ★★★½

  • Back Street

    ★★★½

  • A Powerful Thang

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★½

  • Marketa Lazarová

    ★★★½

  • Born of Fire

    ★★★½

  • The Manchurian Candidate

    ★★★★

  • The Commitments

    ★★★½

  • Theorem

    ★★★★½

  • Away

    ★★★

  • Pale Flower

    ★★★★

  • The Indian Tomb

    ★★★

  • Mommie Dearest

    ★★★½

  • A Midsummer Night's Dream

    ★★★★

  • My Little Chickadee

    ★★★½

  • Gett: The Trial of Viviane Amsalem

    ★★★★

  • Quiet Please, Murder

    ★★★½

  • The Matrix

    ★★★★