• Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Thunder Force

    ★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Miss Fisher and the Crypt of Tears

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Good Omens

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Jesus Christ Superstar Live in Concert

    ★★★½

  • Tomb Raider

    ★★★½

  • A Wrinkle in Time

    ★★½

  • Game Night

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★½

  • Darkest Hour

    ★★★★

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★½

  • Batman and Harley Quinn

    ★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Teen Titans: The Judas Contract

    ★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★½

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Moana

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★★

  • Ghostbusters

    ★★★

  • Star Trek Beyond

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • The Jungle Book

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★½

  • Gods of Egypt

    ★★½

  • Zootopia

    ★★★★★

  • Deadpool

    ★★★½

  • Childhood's End

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★½

  • Spectre

    ★★★

  • Hotel Transylvania 2

    ★★★½

  • The Martian

    ★★★★½

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★★½

  • Ant-Man

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★★½

  • Jonathan Strange & Mr Norrell

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★★

  • Strange Magic

    ★★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★½

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★½

  • Penguins of Madagascar

    ★★

  • Big Hero 6

    ★★★★