• Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • Mio in the Land of Faraway

    ★★★

  • Vertigo

    ★★★★★