TiagoPrazeres has logged 20 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
mother!

mother!

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
See You Up There

See You Up There

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Waves

Waves

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Edit this entry