• tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Forever Purge

    ★★★

  • The Tomorrow War

  • Loki

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Thunder Force

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Host

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • 8:46

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★★★

  • Uncle Frank

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★★★

  • Vivarium

    ★★

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Vice

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Ben Is Back

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Boy Erased

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Creating a King: Summoning a God

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Oh, Hello on Broadway

    ★★★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • The Accountant

    ★★★★