Sort by

ₐₙₜóₙᵢₒ has logged 201 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
All About Lily Chou-Chou

All About Lily Chou-Chou

2001
×
★★★★
Edit this entry  
28
Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pawn Sacrifice

Pawn Sacrifice

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Searching for Bobby Fischer

Searching for Bobby Fischer

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hawaiian Vacation

Hawaiian Vacation

2011
×
★★★½
Edit this entry  
19
Small Fry

Small Fry

2011
×
★★★½
Edit this entry  
19
Partysaurus Rex

Partysaurus Rex

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
RBG

RBG

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The American President

The American President

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
His House

His House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Map

The Map

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ava

Ava

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Fog of War

The Fog of War

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Firm

The Firm

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Name Above Title

Name Above Title

2020
×
Edit this entry  
16
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Winnie-the-Pooh

Winnie-the-Pooh

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Lamb of God

The Lamb of God

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Hidden Fortress

The Hidden Fortress

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Through the Haze

Through the Haze

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Memorable

Memorable

2019
×
★★★
Edit this entry