Sort by

ₐₙₜóₙᵢₒ has logged 100 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Roman J. Israel, Esq.

Roman J. Israel, Esq.

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Annette

Annette

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Malignant

Malignant

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Ascent

The Ascent

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Naked Eyes

Naked Eyes

2009
×
Read the review Edit this entry  
19
Gradiva

Gradiva

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Parting Glances

Parting Glances

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lovers on the Bridge

The Lovers on the Bridge

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Marvelous Misadventures of the Stone Lady

The Marvelous Misadventures of the Stone Lady

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Through the Path of Darkness

Through the Path of Darkness

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mandy

Mandy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Host

The Host

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dogs Barking at Birds

Dogs Barking at Birds

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
28 de Outubro

28 de Outubro

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lemonade

Lemonade

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Urusei Yatsura 2: Beautiful Dreamer

Urusei Yatsura 2: Beautiful Dreamer

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Angel's Egg

Angel's Egg

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
True History of the Kelly Gang

True History of the Kelly Gang

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dark Habits

Dark Habits

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Totally Under Control

Totally Under Control

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Star 80

Star 80

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Four Flies on Grey Velvet

Four Flies on Grey Velvet

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Encounters at the End of the World

Encounters at the End of the World

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry