gustavo has logged 247 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Holidate

Holidate

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Query

Query

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Stronger

Stronger

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Vacation

Vacation

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Violin

Violin

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Frozen Fever

Frozen Fever

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Neighbors' Window

The Neighbors' Window

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Love Wedding Repeat

Love Wedding Repeat

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Demolition

Demolition

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
My Mom is a Character 3

My Mom is a Character 3

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pristine Books

Pristine Books

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Total Eclipse

Total Eclipse

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Gay Gaucho

Gay Gaucho

1933
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Dirty Love

Dirty Love

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Fireworks

Fireworks

1947
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Superbad

Superbad

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
OK

OK

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
45 Days Away from You

45 Days Away from You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Versatile

Versatile

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Futuro Beach

Futuro Beach

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
It's Consuming Me

It's Consuming Me

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Very Natural Thing

A Very Natural Thing

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Eggs for Breakfast

Eggs for Breakfast

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Closeted

Closeted

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Between the Boys

Between the Boys

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
41 Seconds

41 Seconds

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nakenlekar

Nakenlekar

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Closet

The Closet

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry