Timcop has logged 28 entries for films during June 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Beyond the Valley of the Dolls

Beyond the Valley of the Dolls

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gilda

Gilda

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Borgman

Borgman

2013
×
★★★½
Edit this entry  
27
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Batman

Batman

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Devil Is a Woman

The Devil Is a Woman

1935
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kiss Me Deadly

Kiss Me Deadly

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Grand Duel

The Grand Duel

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jules and Jim

Jules and Jim

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Bay of Blood

A Bay of Blood

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Up!

Up!

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Set-Up

The Set-Up

1949
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Emma Mae

Emma Mae

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Pawnbroker

The Pawnbroker

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Arsenic and Old Lace

Arsenic and Old Lace

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Talk of the Town

The Talk of the Town

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Getting Straight

Getting Straight

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shanghai Express

Shanghai Express

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Day for Night

Day for Night

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Faster, Pussycat! Kill! Kill!

Faster, Pussycat! Kill! Kill!

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry