• Deep Cover

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Morvern Callar

    ★★★★½

  • Niagara

    ★★★½

  • Ratcatcher

    ★★★★

  • Gasman

    ★★★★

  • Small Deaths

    ★★★½

  • Tales from the Crypt: Demon Knight

    ★★★★

  • Verdict: Not Guilty

    ★★★½

  • Home Sweet Home Alone

  • The Underground World

    ★★★½

  • Secret Agent

    ★★★

  • Office Killer

    ★★★

  • The Raven

    ★★★★

  • Death Laid an Egg

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Wizard of Oz

    ★★★★★

  • The King's Man

    ★★