Tim has logged 16 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lincoln Lawyer

The Lincoln Lawyer

2011
×
★★½
Edit this entry  
26
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fracture

Fracture

2007
×
★★★
Edit this entry  
20
The Crazies

The Crazies

2010
×
★★★½
Edit this entry  
17
Das Boot

Das Boot

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Vigilante

A Vigilante

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★
Edit this entry  
06
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★
Edit this entry  
03
Three Days of the Condor

Three Days of the Condor

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Great Hack

The Great Hack

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry