Tim has logged 16 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★½
Edit this entry  
25
Dracula

Dracula

1958
×
Read the review Edit this entry  
24
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Last Blockbuster

The Last Blockbuster

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
X2

X2

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
X-Men

X-Men

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
48 Hrs.

48 Hrs.

1982
×
★★★
Edit this entry  
10
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Super 8

Super 8

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry