• The Boss Baby: Family Business

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Last Blockbuster

  • Mank

  • Alaya

    ★★★★

  • 4:39

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • An Evening with Tim Heidecker

  • Totally Under Control

  • Soul

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

  • Hamilton

  • Coming Out

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • The Fall

    ★★★½

  • John Lewis: Good Trouble

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Mulan

  • Not Dead Yet

  • The Social Dilemma

  • Goldman v Silverman

  • The Butterfly Trees

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 6 Underground

    ★½

  • Little Women

  • The Irishman: In Conversation

  • Little Miss Westie

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Glass Onion

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

  • The Twentieth Century

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Babyteeth

  • Koi

  • Joker

    ★★★

  • Fantastic Fungi

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

  • Vitalina Varela

  • Nimic

  • SHOP: A Pop Opera

  • Weathering with You

  • Wishing Apple

  • Anima

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Artifishal

    ★★½

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Family Romance, LLC

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Dark Sense

    ★★

  • Bacurau

  • The Dead Don't Die

    ★½

  • Hudson

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Framing John DeLorean

    ★★½

  • Nomad: In the Footsteps of Bruce Chatwin

    ★★★★

  • Pick It Up!: Ska in the '90s

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Colewell

    ★★★

  • Shazam!

    ★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Frances Ferguson

    ★★