• Bo Burnham: Inside

  • Moxie

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Holidate

  • Another Round

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

  • After

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Everybody's Everything

    ★★★★

  • Captain Marvel

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • mid90s

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Cam

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

  • Incredibles 2

  • Dogman

    ★★★★

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • Bao

  • Alex Strangelove

  • Ready Player One

  • Game Night

  • Black Panther

  • Skate Kitchen

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Murder on the Orient Express

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★

  • Blade Runner 2049

  • It

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Hitman's Bodyguard

  • The Dark Tower

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming

  • Good Time

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Baywatch

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Ghost in the Shell

  • Baby Driver

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Enough!

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Doctor Strange

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • The Bad Batch

    ★★½

  • La La Land

  • Bad Moms

    ★★

  • Finding Dory

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★