Tina has logged 40 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Dope

Dope

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ten

Ten

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
05
17 Again

17 Again

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Edit this entry  
13
Carrie

Carrie

2013
×
★★½
Edit this entry  
12
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Project X

Project X

2012
×
Read the review Edit this entry  
04
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dogman

Dogman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Us

Us

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Moxie

Moxie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★½
Edit this entry  
27
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★
Edit this entry  
26
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★
Edit this entry  
20
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★½
Edit this entry  
19
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
Edit this entry  
12
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
30
New Kids Turbo

New Kids Turbo

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Prince

Prince

2015
×
Edit this entry  
09
XTC Just Don't Do It

XTC Just Don't Do It

2006
×
Read the review Edit this entry  
08
Lover of Loser

Lover of Loser

2009
×
Read the review Edit this entry  
03
Hustlers

Hustlers

2019
×
Edit this entry