Mia has logged 43 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Get Out

Get Out

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Inception

Inception

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Big

Big

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★
Read the review Edit this entry