Andrea has logged 22 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Small Town

The Small Town

1997
×
★★★
Edit this entry  
25
Citadel

Citadel

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
The Structure of Crystals

The Structure of Crystals

1969
×
★★★½
Edit this entry  
23
All the Vermeers in New York

All the Vermeers in New York

1990
×
★★★
Edit this entry  
21
Heaven's Gate

Heaven's Gate

1980
×
★★★★
Edit this entry  
19
Brigitte

Brigitte

2019
×
★★
Edit this entry  
17
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★½
Edit this entry  
16
Hunger

Hunger

2008
×
★★★
Edit this entry  
15
Hannie Caulder

Hannie Caulder

1971
×
★★½
Edit this entry  
12
Out Of My League

Out Of My League

2020
×
★★
Edit this entry  
12
Stay Awake, Be Ready

Stay Awake, Be Ready

2019
×
★★½
Edit this entry  
09
Girl Asleep

Girl Asleep

2015
×
★★★
Edit this entry  
09
The Powder Room

The Powder Room

2011
×
½
Edit this entry  
07
The Small Town

The Small Town

1997
×
★★★½
Edit this entry  
06
Bérénice

Bérénice

1954
×
★★
Edit this entry  
06
Cold Meridian

Cold Meridian

2020
×
★★½
Edit this entry  
05
Junkopia

Junkopia

1981
×
★★★
Edit this entry  
05
Barbs, Wastelands

Barbs, Wastelands

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
The Kid

The Kid

1921
×
★★★½
Edit this entry  
03
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★
Edit this entry  
02
Put Grandma in the Freezer

Put Grandma in the Freezer

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
A Lot Like Love

A Lot Like Love

2005
×
★★½
Edit this entry