• Barb and Star Go to Vista Del Mar

  • Education

    ★★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • The Prom

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★

  • Mank

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • I've Been Afraid

  • Emma.

    ★★★

  • The Father

    ★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★

  • Time

  • Spree

    ★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★

  • Doctor Sleep

  • The Irishman

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★½

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

    ★★

  • My Favorite Shapes by Julio Torres

  • Ready or Not

    ★★½

  • Midsommar

    ★★

  • Ma

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★½

  • Liberté

  • Little Joe

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Booksmart

    ★★

  • We Were Hardly More Than Children

  • Synonyms

    ★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★

  • A Bread Factory Part One: For the Sake of Gold

    ★★★★

  • In Fabric

    ★★★★

  • Greta

    ★★★

  • Suspiria

    ★★

  • A Star Is Born

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • Roma

    ★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★½

  • Cold War

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★

  • Support the Girls

    ★★★

  • The Wolf House

  • Game Night

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★

  • Madeline's Madeline

    ★★★

  • Shirkers

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Paddington 2