• Memoria

    ★★★★

  • Black Christmas

    ★★★★½

  • El Planeta

    ★★★★

  • Days

    ★★★★½

  • Singin' in the Rain

    ★★★★½

  • The New World

    ★★★★½

  • Siberiade

    ★★★★½

  • What Time Is It There?

    ★★★★½

  • Education

    ★★★½

  • Daughters of the Dust

    ★★★★★

  • Rock Hudson's Home Movies

    ★★★★

  • The Night of the Hunter

    ★★★★

  • The River

    ★★★½

  • Minari

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • The House That Screamed

    ★★★½

  • The Marriage of Maria Braun

    ★★★★★

  • The Holy Girl

    ★★★½