• Red Notice

    ★★★

  • Army of Thieves

    ★★★

  • What Happened Downstairs?

    ★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No One Gets Out Alive

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Kate

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Hometown Cha-Cha-Cha

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★★½

  • Sweet Girl

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Beckett

    ★★★½

  • SLICE

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Escape from Mogadishu

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Desert

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Things Heard & Seen

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Chaos Walking

    ★★★½

  • Boss Level

    ★★★½

  • The Mauritanian

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Below Zero

    ★★★

  • The Marksman

    ★★½

  • Outside the Wire

    ★★★

  • The Dig

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★½

  • Burrow

    ★★★½

  • It's Been a While

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★★½

  • The Uncanny Counter

    ★★★

  • Silent Voice

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★½

  • Jang-Gae: The Foreigner

    ★★★½

  • Louis' Shoes

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Valentina

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • Limbo

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • The Lonely Goalkeeper

    ★★★½

  • 200 Meters

    ★★★★

  • Night in Paradise

    ★★★½

  • Honest Thief

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Abracitos

    ★★★

  • Towels

    ★★★½