Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Little Evil

Little Evil

2017
×
★★½
Edit this entry  
12
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Handsome: A Netflix Mystery Movie

Handsome: A Netflix Mystery Movie

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Level Sixteen

Level Sixteen

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Going in Style

Going in Style

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Stay Close

Stay Close

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Greg Davies: You Magnificent Beast

Greg Davies: You Magnificent Beast

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Girlfriend's Day

Girlfriend's Day

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
I Am the Pretty Thing That Lives in the House

I Am the Pretty Thing That Lives in the House

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Stranger

The Stranger

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
1922

1922

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cadaver

Cadaver

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Bodyguard

Bodyguard

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Chronicles of Riddick

The Chronicles of Riddick

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Gravity

Gravity

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hellbound

Hellbound

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Eli

Eli

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
No Country for Old Men: Josh Brolin's Unauthorized Behind the Scenes

No Country for Old Men: Josh Brolin's Unauthorized Behind the Scenes

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Greenland

Greenland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Apostle

Apostle

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Justice League

Justice League

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
His House

His House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Rhythm Section

The Rhythm Section

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hanna

Hanna

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Louis' Shoes

Louis' Shoes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Abracitos

Abracitos

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
They Hear It

They Hear It

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
What Happened Downstairs?

What Happened Downstairs?

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Weather Man

The Weather Man

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Cargo

Cargo

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Moon Rising

Black Moon Rising

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry